PAŃSTWOWA INSPEKCJA PRACY W SZKOLE

7 maja po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole przedstawicielkę Państwowej Inspekcji Pracy, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach, inspektor pracy, panią Izabelę Wojarską.
Tematem szkolenia była prawna ochrona pracy oraz bezpieczeństwo i higiena pracy. Podczas szkolenia uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę m.in. o: zasady przeprowadzania badań profilaktycznych, obowiązkowe szkolenia bhp, ocenę ryzyka zawodowego, kwestie związane z urlopami wypoczynkowymi, nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy, zatrudnienia pracowników, w tym młodocianych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy pierwsza fw oraz trzecie fsw i ew. Młodzież za aktywne uczestnictwo w zajęciach otrzymała nagrody. Spotkanie zorganizowała pani Wioletta Banasik.
