biblioteka szkolna fragment księgozbioru

Fragment księgozbioru.

Powstała wraz z założeniem szkoły, w 1946 roku.

Pracownia służy realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów, wypełnia zadania dydaktyczno – wychowawcze  szkoły, pomaga nauczycielom w  doskonaleniu ich warsztatu pracy. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły, a także rodzice uczniów.

Nauczyciele pracujący w bibliotece szkolnej :

• Małgorzata Hamela
  • Olimpia Brola

Biblioteka szkolna to nie tylko miejsce, w którym wypożycza się książki. Znajduje się tu również czytelnia, gdzie można miło spędzić czas, korzystając z różnorodnego  księgozbioru czy też dostępu do zasobów internetowych.

Uczniowie biorą udział w  zajęciach bibliotecznych, służących pogłębianiu wiedzy  z zakresu literatury i innych dziedzin życia. Nauczyciele organizują konkursy biblioteczne związane z aktualnymi wydarzeniami lub rocznicami.

Przy bibliotece działa Koło Literackie.

KSIĘGOZBIÓR

Księgozbiór biblioteki szkolnej liczy ponad 9 tys. książek. Zawiera ponad 400 egzemplarzy słowników i encyklopedii. Literatura piękna to ponad 5 tys. książek, a ponad 4 tys. to literatura popularnonaukowa.

Literatura popularnonaukowa to książki z zakresu :

– mechaniki samochodowej,

– techniki,

– filozofii,

– pedagogiki,

– psychologii,

– matematyki,

– fizyki, biologii,

– chemii,

– geografii,

– elektrotechniki,

– gospodarstwa domowego,

– budownictwa,

– sztuki,

– sportu,

–  historii,

– historii literatury,

– biografii

Literatura piękna podzielona jest na powieść, poezję i dramat.

Osobno wydzielono lektury szkolne. Odrębnym sektorem jest literatura dla młodzieży. Uczniowie lubiący czytać mogą wypożyczyć powieści młodzieżowe, fantastyczne, sensacyjne, historyczne.

Czasopisma :

Biblioteka w Szkole

Biologia w Szkole

Chemia w Szkole

Fizyka w Szkole

Geografia w Szkole

Murator

Polonistyka

Wiadomości Historyczne

Wychowanie fizyczne i zdrowotne

MEDIOTEKA:

– lektury szkolne

– filmy służące poszerzaniu wiedzy z przedmiotów zawodowych

Czytelnicy mogą korzystać zarówno z tradycyjnego katalogu alfabetycznego i  rzeczowego, jak również z komputerowego oprogramowania  bibliotecznego.

ZAPRASZAMY !!!