• Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 2 IM. GEN. ANTONIEGO PIWOWARCZYKA

ROK SZKOLNY 2023/24 ZA NAMI

21 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego oraz pożegnania uczniów klas trzecich, kończących edukację w szkole branżowej I stopnia. To ostatnie spotkanie absolwentów miało miejsce w obecności zaproszonych gości, starosty koneckiego Grzegorza Pieca, członka Zarządu Dariusza Banasika, naczelnika Wydziału Promocji Mariana Wikierę, komendanta Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Kielcach Grzegorza Małkusa, dyrektora Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Kielcach Monikę Grądek, komendanta 13-5 HP Końskie Monikę Jedynak, Renatę Pasiekę – Szczerbińską oraz przewodniczącą Rady Rodziców Justynę Wijaczkę.

Uczniowie klas drugich (Angelika Jach, Marysia Pluta, Mateusz Maligłówka, Oliwia Kuleta, Kasia Korzeniowska) przedstawili krótki program artystyczny, który uświetniły występami wokalnymi nie tylko uczennice, tegoroczne absolwentki, Zosia Szczepanik i Ania Żądło, ale również dyrektor naszej szkoły Łukasz Misztal, wzbudzając aplauz publiczności, która z zainteresowaniem obejrzała prezentację przedstawiającą osiągnięcia i różne wydarzenia z życia szkolnego w mijającym roku.
Goście wręczyli nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce, działalności społecznej, charytatywnej, imprezach sportowych, najlepszym w różnych zawodach oraz liczne nagrody ufundowane przez Hufiec Pracy 13-5 Końskie, a także podziękowania od władz powiatu za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym podczas różnych uroczystości na szczeblu powiatowym. Absolwenci wyrazili swoją wdzięczność nauczycielom, a w szczególny sposób wychowawcom oraz dyrekcji, wręczając piękne kwiaty. Nad przygotowaniem uroczystości czuwali nauczyciele: Wioletta Banasik, Artur Ciszek, Iwona Mańko-Sękowska, Lidia Sztandera.

Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku oraz powodzenia na nowych ścieżkach życia!

Skip to content