• Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 2 IM. GEN. ANTONIEGO PIWOWARCZYKA

DZIEŃ OTWARTY KANADY

28 maja odbył się Dzień Otwarty, podczas którego ósmoklasiści mogli zapoznać się ze z naszą szkołą oraz jej ofertą, porozmawiać z dyrekcją, z nauczycielami, ze swoimi koleżankami i kolegami, a także zwiedzić szkołę, skosztować potraw cukierniczych, przygotowanych przez nasze uczennice, które kształcą się w zawodzie kucharz i cukiernik.

Na gości czekało pyszne jedzenie, gofry, tosty, kiełbaski z grilla oraz przepyszne pierogi (!) przyrządzone przez nasze nauczycielki. Przygotowaliśmy też różne atrakcje. Jedną z nich był pokaz pozorowanego wypadku drogowego, podczas którego interweniowali strażacy z koneckiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz policja. Ratownicy zaprezentowali ewakuację poszkodowanych w wypadku, rozcinanie auta specjalnymi nożycami oraz gaszenie pożaru pojazdu. Jak co roku, odbył się też konkurs ’Wiem, co zrobić, gdy’ , sprawdzający wiedzę młodzieży związaną z pierwszą pomocą przedmedyczną.

Kolejny konkurs '”Stop uzależnieniom, chcę być wolny” dotyczył walki z uzależnieniami i zachęcania do zdrowego trybu życia skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych, a także szkół ponadpodstawowych.

Pani doradca zawodowy z HP 13-5 Końskie pomagała w określeniu zainteresowań i predyspozycji zawodowych zainteresowanym uczniom.

Odwiedzili nas – wicestarosta konecki Jarosław Staciwa, członek Zarządu Powiatu Dariusz Banasik, pani komendant HP 13-5 Monika Jedynak, zastępca prokuratora rejonowego Prokuratury Rejonowej w Końskich Michał Zatoński, pani dyrektor Anna Wojtasińska wraz z Emilią Sroką, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Końskich aspirant sztabowy Michał Okła, pani naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Oświaty i Zdrowia Agata Centkowska, prezes Zarządu Ratownictwa Wodnego Rzeczypospolitej Anna Siemieniec.

Przybyli również członkowie klubu motocyklowego z Czarnej Floty na swych imponujących motocyklach. Obok tych wielkich motocykli zatrzymał się dyrektor Łukasz Misztal na swoim motocyklu. Przy nich maszyna naszego dyrektora prezentowała się raczej skromnie. :))))

Imprezę uświetnił muzyką DJ Gass, czyli Sebastian Bednarz, absolwent szkoły, który wraca do nas i mile wspomina.

Nagrody w konkursach ufundowali; Starostwo Powiatowe w Końskich, Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Końskich oraz Rada Rodziców naszej szkoły. Wszystkie poczynania dokumentowali przedstawiciele mediów lokalnych, czyli pan Marian Klusek (Echo dnia), Miłosz Skiba (końskie naszemiasto) oraz TKN24.

Wyniki konkursu: „Wiem, co zrobić, gdy…”:

kategoria szkoły podstawowe:

1 miejsce – Kacper Popiel

2 miejsce – Martyna Miler

kategoria szkoły ponadpodstawowe:

1 miejsce – Maciej Basiak

2 miejsce – Milena Salicka

3 miejsce – Żaneta Pazera

Jury: Monika Jedynak, Anna Siemieniec i Weronika Salata.

Organizatorem byli nauczyciele Artur Ciszek, Sławomir Ferencz i Weronika Salata.

Wyniki konkursu: „Stop uzależnieniom. Chcę być wolny”:

1 miejsce – Wiktoria Buczyńska i Patrycja Pakuła

2 miejsce – Wojciech Woźniak

3 miejsce – Natalia Paliwoda

wyróżnienia: Małgorzata Karbownik i Julia Słoka, Kacper Popiel, Mikołaj Szmidl

Jury: pan Michał Zatoński oraz panie Monika Jedynak, Emilia Sroka, Izabela Skrzynecka, Monika Zamachowska i Małgorzata Makuch.

Organizatorem były nauczycielki: Małgorzata Makuch i Edyta Kuleta.

Skip to content