ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

26 maja uczciliśmy 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W poczcie sztandarowym wystąpili: Justyna Maligłówka i Aleksandra Stachura (2 fe) oraz Maciej Basik (1 ew). Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego i wręczeniu dyplomów dla finalistów Dyktanda szkolnego 2024.

Otrzymali je: Patrycja Pakuła (1 miejsce), Natalia Giermach (3 fsw) i Zofia Szczepanik (3 miejsce), rozpoczęła się część artystyczna. Na tle flagi i kwiatów w kolorze barw narodowych wystąpili jako narratorzy – Mateusz Maligłówka (2 mp) i Młodziński (2 bw). Teksty poetyckie i prozatorskie recytowali: Maja Siadkowska, Katarzyna Smyka i Mikołaj Rejmak (1 fsw), Daria Dymińska i Angelika Jach (2 fe), Arek Nowak (1 ew). Zosia Szczepanik i Ania Żądło (3 fsw) w duecie zaśpiewały piosenkę „Jest taki kraj”, a solo Zosia wykonała wzruszający utwór Marka Grechuty, „Ojczyzna”. Ze sceny wybrzmiało ważne przesłanie dla młodych ludzi, dla których Święto Konstytucji to jedna z wielu nic nieznaczących uroczystości. Bo dziś żyjąc w zawrotnym tempie zapominają o istotnych wartościach i odrzucają jakiekolwiek formy czczenia przeszłości, a przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera. Przy nagłośnieniu pracowali: Bartek Basiak, Kazik Soboń i Paweł Włodarczyk. Na zakończenie dyrektor Łukasz Misztal podziękował wykonawcom i organizatorkom uroczystości, a także podkreślił znaczenie Konstytucji. Akademię przygotowała pani Małgorzata Makuch przy pomocy pań, Małgorzaty Miler, Doroty Różalskiej i Edyty Kulety.