IX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FRYZJERSKI

25 kwietnia odbył się w naszej szkole IX Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski. W tym roku tematem przewodnim była fryzura awangardowa. Wzięły w nim udział zespoły: gospodarzy, czyli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim, Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie, Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

Ocenie podlegały: pomysłowość i oryginalność, walory techniczne i estetyka, skala trudności oraz ogólny wizerunek spójny i zgodny z tematem konkursu. Uczestnicy po wylosowaniu stanowiska, przystępowali do pracy na modelkach. Po 90 minutach wszystkie prace zostały zaprezentowane na gali finałowej. Naszą szkołę reprezentowały: Gabrysia Blok (3 fsw), Daria Dymińska (2 fe) i Amelia Kuleta (1 fsw). Konkurs poprowadziły uczennice 3 fsw, Zofia Szczepanik i Anna Żądło, które również zaśpiewały dwie piosenki. Jury w składzie: Aneta Swat (przewodniczaca) oraz panie Monika Jedynak, Beata Napierała, Katarzyna Majchrzyk, Monika Milczarek, Edyta Wojakowska oraz pan Janusz Martynowski, wyłoniło zwycięzców. Są nimi:

I miejsce: Julia Jachimczyk- Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie

II miejsce: Sara Łuczyńska – Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

III miejsce: Kamil Adamiec – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

III miejsce: Gabriela Blok – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich.

Wyróżnienie: Amelia Kuleta – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich.

Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Końskich, Hurtownia Fryzjerska Emilio w Kielcach, Cech Przedsiębiorców i Rzemieślników w Końskich, Piekarnia-cukiernia Dariusz Waligórski. Relacje w mediach zapewnili przedstawiciele „Tygodnika koneckiego”, „Echa dnia” oraz telewizji TKN.

Przedstawiciele Rady Rodziców: pani Justyna Wijaczka, panowie Wojciech Styś i Andrzej Juszyński.

Konkurs zorganizowała nauczycielka przedmiotów zawodowych fryzjerskich, pani Barbara Szteleblak, Małgorzata Miler oraz Dorota Różalska.