ĆWICZYMY STRZELANIE

8 czerwca nasi uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach na strzelnicy sportowej, zorganizowanych w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa.
Była to doskonała okazja do zdobycia praktycznej wiedzy oraz rozwijania umiejętności związanych z bezpieczeństwem i odpowiedzialnym obchodzeniem się z bronią. Podczas zajęć młodzież miała możliwość zapoznania się z budową broni, zasadami jej bezpiecznego użytkowania, a także z procedurami obowiązującymi na strzelnicy. Szczególnie ważne w kontakcie z bronią jest bezpieczeństwa, odpowiedzialność oraz właściwe zachowanie. Zajęcia miały charakter edukacyjny i praktyczny. Przy okazji młodzież miała możliwość aktywności fizycznej w postaci szybkiego marszu na strzelnicę, czemu sprzyjała piękna pogoda. Organizatorami byli nauczyciele: Artur Ciszek i Sławomir Ferencz we współpracy z panią komendant Hufca Pracy 13-5 w Końskich, Moniką Jedynak.



