Finał konkursu „Bezpiecznie od startu”

5 grudnia Weronika Dzierzgwa (III fsw) reprezentowała naszą szkołę w finale ogólnopolskiego konkursu „Bezpiecznie od startu”, który odbył się w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

Znalazła się wśród 40 uczestników reprezentujących izby rzemieślnicze z całej Polski, dzięki zajęciu drugiego miejsca w etapie regionalnym. Konkurs adresowany był do uczniów rzemiosła, czyli młodocianych pracowników zatrudnionychodbywających zajęcia praktyczne oraz praktyki w zakładach rzemieślniczych. Organizatorami finału byli: Główny Inspektorat Pracy oraz Związek Rzemiosła Polskiego. Celem rywalizacji było popularyzowanie wiedzy z zakresu podstawowych przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Pytania dotyczyły problematyki prawa pracy oraz bhp przewidzianych w podstawie programowej kształcenia w zawodach, a także technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, zasad ochrony przeciwpożarowej oraz udzielania pierwszej pomocy. Tym razem nie udało się stanąć na podium, ale to ważne doświadczenie. Udział w konkursie był okazją do zwiedzenia Starego Miasta. Uczennicę do konkursu przygotowała pani Wioletta Banasik.