Święto Niepodległości

13 listopada odbyła się akademia z okazji 105. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości.

Rozpoczęło ją wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, po wprowadzeniu pocztu sztandarowego w składzie: Justyna Maligłówka, Aleksandra Stachura i Mikołaj Szmidl. Prowadzący Daria Dymińska i Kamil Stefański przypomnieli skomplikowaną historię Polski. Słowa polskich poetów oraz myśli Józefa Piłsudskiego recytowali uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich, Jakub Kosmal, Andżelika Jach, Katarzyna Smyka, Martyna Wiśniewska, Anna Piotrowska, Amelia Kuleta, Wiktor Wróbel, Wiktoria Buczyńska, Dawid Kania, Oliwia Kuleta, Anna Przybył, Dominika Wychowałek, Maja Łosiak, Bartłomiej Chwaszczyński i Mateusz Sinkiewicz. Pieśni patriotyczne, poświęcone wszystkim, którzy polegli w obronie ojczyzny od początku jej dziejów zaśpiewały Anna Żądło i Zosia Szczepanik. Na zakończenie dyrektor Łukasz Misztal podziękował wszystkim wykonawcom za przypomnienie wydarzeń, które doprowadziły do odzyskania niepodległości. Nagłosnienie zapewnili Konrad Tuzin, Paweł Włodarczyk. Nad przygotowaniem akademii czuwały panie: Wioletta Banasik, Dominika Szymanek i Dorota Wilk.