Rośliny dla szkoły

29 września w Końskich przy ulicy Partyzantów można było zamienić surowce wtórne na drzewko lub roślinę w ramach akcji „Drzewko za surowce” organizowanej przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Końskich wspólnie z samorządem gminnym na terenie Koneckiego Centrum Kultury.

By otrzymać roślinę należało w zamian oddać 10 plastikowych butelek lub 10 puszek, lub 10 zużytych baterii. Można było otrzymać kilkanaście odmian roślin ozdobnych i owocowych, a od Lasów Państwowych – wiele sadzonek drzew pospolitych.W tym roku można było obejrzeć występy młodych wokalistów i pokaz mody, wziąć udział w zabawach z Domem Kultury i harcerzami, w ekologicznych konkursach. Uczestnicy mogli odwiedzić stanowiska Komendy Powiatowej Policji w Końskich i Lasów Państwowych, a o poczęstunek zadbały Koła Gospodyń Wiejskich z Modliszewic i Proćwina. Uczniowie klasy III fsw wzięli udział w tej akcji. Przygotowali surowce i otrzymali w zamian drzewa i krzewy, które zostaną posadzone na terenie naszej szkoły. Grupie przewodniczyła pani Barbara Szteleblak.