Akcja Sprzątanie Świata

22 września uczniowie klas I fsw oraz III fsw wzięli udział w akcji Sprzątanie świata – Polska.

Była to już 30. edycja tej akcji zorganizowana przez fundację Nasza Ziemia, która przebiegała pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Przez 30 lat zaangażowało się w nią aż 20 milionów uczestników. To dzięki niej Polska staje się czystsza, a Polacy troszczą sie bardziej o swoje środowisko. Od tego roku celem akcji są odpady, które często umykają naszym oczom, a które stanowią bardzo duży problem dla środowiska. Są to niedopałki papierosów i kapsle. Przynosi to korzyści lokalnym społecznościom i inspiruje innych do działania na rzecz poprawy stanu środowiska. Od kilku lat nasza młodzież sprząta okolicę przy drodze do Nałęczowa. Tak było i w tym roku. Po wytężonej pracy uczniowie spotkali się na terenie remizy w Proćwinie, gdzie podsumowali swoje działania przy ognisku. Odwiedził ich dyrektor Łukasz Misztal. Opiekunami byli: Sławomir Ferencz, Małgorzata Kowalczyk, Barbara Szteleblak.