Młodzi dla Świętokrzyskiego 2030+

21 września młodzież naszej szkoły wraz z radnymi z Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego uczestniczyła w warsztatach diagnostycznych, które odbywały się w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach.

Tematem tego pierwszego spotkania był rynek pracy oraz przedsiębiorczość młodych. Warsztaty, w których uczestniczyła młodzież z regionu świętokrzyskiego, są elementem prac nad dokumentem „Młodzi dla Świętokrzyskiego 2030+”. Dzięki formie warsztatowej uczestnicy pracujacy w grupach określili swoje stanowisko związane z rynkiem pracy w naszym województwie, sposobie wykorzystania potencjału regionalnego oraz braków na świętokrzyskim rynku pracy. Warsztaty przeprowadzili dr Jakub Grabowski oraz dr Maria Kotkiewicz. Opiekunem naszych uczniów była pani Wioletta Banasik.