Mikołaje z naszej szkoły

W tym tygodniu zakończyła się akcja charytatywna trwająca od 30 listopada, ogłoszona w tygodniu misyjnym, polegająca na zbiórce zegarków tarczowych. Jej efektem jest kilkadziesiąt zegarków, przekazanych na adres Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów w Olsztynie. W akcję włączyli się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Stare, zapomniane zegarki tarczowe są nadal cenne dla zegarmistrzów i kolekcjonerów, od których misjonarze otrzymują pieniądze. Tak przekazane darowizny zostają przeznaczone dla dziewczyn z Sercańskiego Domu dla Dziewcząt na Filipinach, gdzie zamieszkują dzieci odrzucone przez rodziny. O ich pobyt, utrzymanie, edukację i przygotowanie do codziennego życia troszczą się misjonarze-sercanie. Sprawnym przeprowadzeniem zbiórki zajęło się Szkolne Koło Wolontariatu, pod opieką pań Wioletty Banasik, Anny Ciaś i Iwony Mańko-Sękowskiej.