Jasełka szkolne

21 grudnia w naszej szkole miało miejsce misterium bożonarodzeniowe zatytułowane „Historia wciąż żywa”, na które złożyły się dwie współczesne sceny z życia codziennego. Pierwsza dotyczyła spotkania chłopaka ze starym schorowanym mężczyzną, który otrzymuje w prezencie książkę, natomiast druga – z niepełnosprawną dziewczyną, obdarowaną pluszakiem. W scenach tych wystąpili Maja Łosiak, Igor Młodziński i Krystian Szczepanik. W finale pojawiła się Święta Rodzina, w którą wcielili się uczniowie, Maria Zawodzińska i Jakub Kosmal. W tej scenie pojawił się również przedstawiciel pasterzy Mateusz Maligłówka. Fragment Ewangelii św. Jana przeczytał Jakub Wilczyński. W przedstawieniu wzięły udział uczennice, Katarzyna Korzeniowska, Anna Przybył i Dominika Wychowałek. Poszczególne sceny przeplatały kolędy i pastorałki w wykonaniu Zosi Szczepanik, Ani Żądło i absolwenta naszej szkoły Mateusza Pomykały. Warto wspomnieć, że uroczystość otworzyło kolęda zagrana w duecie na gitarach przez nauczycielkę wychowania fizycznego, panią Małgorzatę Kowalczyk oraz uczennicę Zosię Szczepanik. Głównym przesłaniem tegorocznych jasełek było czynienie dobra, w myśl powiedzenia „Dobro zawsze wraca”. Na zakończenie życzenia świąteczne całej społeczności szkolnej złożył dyrektor Łukasz Misztal. W imieniu emerytowanych pracowników szkoły głos zabrał dyrektor Jan Wiklak, życząc wszystkim wesołych świąt oraz powodzenia szkole. Swoistym podsumowaniem było wręczenie nagród w konkursie bożonarodzeniowym. Nagłośnieniem zajęli się Bartłomiej Basiak, Konrad Tuzin i Paweł Włdarczyk. Uroczystość przygotowały panie Anna Ciaś i Małgorzata Miler.