Spotkanie z zastępcą Prokuratora Rejonowego w Końskich.

Spotkanie zastępcą prokuratora.

W dniu 17 stycznia 2024 roku odbyło się spotkanie młodzieży z zastępcą Prokuratora Rejonowego w Końskich Panem Prokuratorem Michałem Zatońskim.

Celem spotkania było zwiększenie świadomości uczniów w zakresie odpowiedzialności karnej w sprawach dla nieletnich. Pan prokurator przedstawił rodzaje przestępstw najczęściej popełnianych przez młodych ludzi (bójki, rozboje, rozprowadzanie narkotyków, stosowanie przemocy) oraz konsekwencje, które grożą sprawcom tych czynów. Prokurator wskazał uczniom, jak należy postępować, by uniknąć konfliktu z prawem. Prelekcja cieszyła się z dużym zainteresowaniem uczniów., którzy zadawali wiele pytań. Wizyta prokuratora to element działań profilaktycznych prowadzonych w szkole. W ramach tych działań odbywają się także cykliczne spotkania z funkcjonariuszami policji.