Święto patrona szkoły

4 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole święto patrona, generała Antoniego Piwowarczyka.

Razem z nami świętowali goście, starosta Grzegorz Piec, członkowie zarządu powiatu, panowie Dariusz Banasik i Jarosław Staciwa, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Oświaty i Zdrowia, pani Agata Centkowska, ksiądz dziekan Jacek Wieczorek, przedstawicielki Hufca Pracy w Końskich, panie Renata Pasieka – Szczerbińska i Izabela Duda, przedstawiciele pracodawców, panie Dorota Waligórska, Agnieszka Owczareki pan Paweł Sztork, a także pani Justyna Wijaczka reprezentująca Radę Rodziców. Przybyli również przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Końskich, panowie Andrzej Kosma, Tadeusz Brzozowicz, Marian Karbownik i Tomasz Słoka. Przedstawiciele mediów, pan Marian Klusek (Tygodnik konecki) oraz Piotr Stolarski (TKN24). Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły. W skład pocztu sztandarowego weszli uczniowie, Justyna Maligłówka i Aleksandra Stachura (2 fe) oraz Mateusz Maligłówka (2 mp). Na początku dyrektor Łukasz Misztal oraz pan Jarosław Staciwa wręczyli uczniom klasy 2 fe nagrody za zwycięstwo w konkursie wiedzy o patronie, czyli Kubie Kozubskiemu za zajęcie pierwszego miejsca, Oliwii Kulecie (2 miejsce) oraz Wiktorii Buczyńskiej (3 miejsce). Uroczystość poprowadziła Gabriela Blok (3 fsw), która wcieliła się również w rolę przewodniczki muzeum. W scenie muzealnej towarzyszyli jej Nikola Pięt oraz Łukasz Lewosiński jako uczniowie oglądający wystawę stałą poświęconą generałowi Piwowarczykowi i zbierający materiały do napisania referatu o patronie swojej szkoły. Piosenki „Dziewczyna z granatem”, „Jest takie miejsce”O ziemio polska” zaśpiewały Zosia Szczepanik i Ania Żądło (3 fsw). W roli recytatorek wystąpiły Kinga Dymińska i Angelika Jach (2 fe), prezentując wiersz Antoniego Słonimskiego. Po zakończeniu części artystycznej zabrał głos dyrektor szkoły Łukasz Misztal, który jeszcze raz przypomniał krótko biografię generała. Pan starosta Grzegorz Piec oraz Tomasz Słoka podkreślili, iż bardzo ważne jest wychowanie w duchu patriotyzmu i pamięć o przeszłości. Dzięki takim postaciom jak Antoni Piwowarczyk możemy dzisiaj cieszyć się wolnością. Pan Jarosław Staciwa przekazał na ręce dytektora upominek wykonany na warsztatach terapii zajęciowej, poświęcony naszemu patronowi. Nad nagłośnieniem czuwali Paweł Włodarczyk , Kazik Słaboń i Konrad Tuzin (2 bw). Uroczystość przygotowały panie: Małgorzata Hamela, Małgorzata Miler, Iwona Mańko – Sękowska, Aleksandra Śmietana.