Dbamy o bezpieczeństwo

22 listopada w naszej szkole był dniem poświęconym bezpieczeństwu.

Tuż po rozpoczęciu zajęć miała miejsce próbna ewakuacja, a później odbyła się prelekcja dotycząca zagrożenia związanego z czadem, a także nauce pierwszej pomocy. Okres jesienno-zimowy stwarza różnego rodzaju zagrożenia, wynikające z rozpoczęcia okresu grzewczego i zagrożenia tlenkiem węgla. Takie spotkania uświadamiają młodzieży, jak ważne jest sprawdzanie w domach i mieszkaniach instalacji grzewczych oraz posiadanie czujek czadu i dymu, co zwiększa bezpieczeństwo. O zagrożeniach związanych z czadem i problemami z instalacjami grzewczymi opowiadał młodszy brygadier Mariusz Czapelski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, natomiast pokaz z pierwszej pomocy przeprowadziła ratownik medyczny Anna Siemieniec, prezentując resuscytację krążeniowo-oddechową.Dzień wcześniej, tj. 21 listopada konkurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla klas pierwszych, w którym wzięło udział dwudziestu uczniów. Można było zdobyć maksymalnie 30 punktów i wykazać się znajomością zasad przeprowadzania pierwszej pomocy, na przykład kiedy użyć defibrylatora czy jak pomóc w złamaniu i zranieniu. Pierwsze miejsce zdobyła Milena Salicka (1 fsw), drugie – Jakub Kosmal (1 ms), a trzecie – Anna Dylewska (1 fsw). Zwycięzców wyłoniło jury w składzie, nauczyciele naszej szkoły pani Weronika Salata (przewodnicząca) i pan Artur Ciszek oraz pani komendant Hufca Pracy w Końskich – Monika Jedynak. Działania zorganizował pan Artur Ciszek.