Narodowe Święto Edukacji

12 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Na wstępie pani wicedyrektor Dorota Wilk przeczytała list od starosty koneckiego, pana Grzegorza Pieca z życzeniami dla nauczycieli i wychowawców. Uroczystość, tradycyjnie, rozpoczęła się od ślubowania pierwszaków. Przedstawiciele najmłodszych klas (Kacper Antosik, Damian Banasik, Wiktor Jończyk, Jakub Kosmal, Amelia Kuleta i Martyna Wiśniewska) w imieniu swoich koleżanek i kolegów przyrzekali na sztandar szkoły przestrzegać Statutu, dbać o jej honor i godnie reprezentować oraz szanować innych. Poczet sztandarowy w tym uroczystym dniu składał się z Justyny Maligłówki, Aleksandry Stachury oraz Mikołaja Smidla. Prowadzące, Gabrysia Blok (3 fsw) i Katarzyna Korzeniowska, przypomniały historię Komisji Edukacji Narodowej oraz reformy szkolnictwa sprzed 250 lat, a Zofia Szczepanik i Anna Żądło zaśpiewały piosenki „Nic dwa razy” oraz „Kto powie mi, jak” z repertuaru zespołu „Kwiat jabłoni”. Wiersze i podziękowania dla nauczycieli wygłosili uczniowie klas pierwszych i drugich, Damian Banasik, Daria Dymińska, Angelika Jach, Katarzyna Korzeniowska, Maja Łosiak, Igor Młodziński, Anna Przybył i Jakub Wilczyński. Recytacja i występy wokalne były możliwe dzięki pracy ekipy technicznej, w której skład weszli Bartłomiej Basiak, Kazimierz Słaboń i Paweł Włodarczyk. W tym dniu nauczyciele odebrali z rąk pani wicedyrektor nagrody jubileuszowe i przyznane przez dyrektora szkoły – za osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze. Nad organizacją uroczystości pracowały panie, Lidia Sztandera, Małgorzata Kowalczyk, Anna Ciaś oraz Anna Tarasińska.