Targi fryzjerskie

1 października uczniowie klasy I fsw i klasy III fsw z grupy fryzjer wzięli udział w Targach Fryzjerskich w Kielcach.

Skorzystali z pokazów barbierskich, kosmetycznych oraz wielu innych stoisk związanych z branżą beauty, typu masaż i zdrowy tryb życia. Byli też na wykładzie na temat cukrzycy oraz na konferencji Hair Skin. Odwiedzili Strefę Sekrety Piękna oraz Strefę Motywacji. Uzupełnili swoją wiedzę o zdrowym styl życia i warunkach uzyskania dobrego samopoczucia, a także uzyskali praktyczne porady związane z branżą beauty. Mieli okazje obejrzeć pokazy fryzur klasycznych, nowoczesnych modern oraz strzyżenia w stylu mullet, czyli przypominającym fryzury z lat 80, asymetryczne „krótko z przodu, długo z tyłu”. Ten styl był uznawany za synonim kiczu, ale obecnie powrócił – i wszystko wskazuje na to, że pozostanie na dłużej. Uczniowie obejrzeli także pokazy dotyczace pielęgnacyji stóp oraz naturalnej pielęgnacji brwi. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie Barbara Szteleblak i Małgorzata Miler.