W FABRYCE PORCELANY

7 października grupa naszych uczniów klas drugich i trzecich uczestniczyła w wycieczce do Ćmielowa, gdzie młodzież zwiedzała Fabrykę Porcelany

Tam uczniowie poznali proces powstawania znanej i cenionej w wielu krajch polskiej porcelany. Spacer z przewodnikiem zaowocował wiedzą na temat składu masy porcelanowej i jej właściwości oraz umiejętnością odróżniania porcelany nazywanej „białym złotem” od fajansu. Uczniowie poznali też kolejne etapy tworzenia porcelanowej filiżanki. Bardzo ciekawym punktem wycieczki były warsztaty ceramiczne, których uczestnicy z wiekim zaangażowaniem własnoręcznie wykonywali róże z masy porcelanowej. Był to pouczający wyjazd, który zorganizował Hufiec Pracy w Końskich.