SPRZĄTANIE ŚWIATA 2024

7 października grupa uczniów z klas trzecich i drugich sprzątała świat w okolicy obwodnicy i Nałęczowa.

Uzbrojeni w rękawiczki i worki na śmieci, z zaangażowaniem zbierali odpady, dbając o porządek w swojej najbliższej okolicy. Wydarzenie to ma na celu promowanie postaw proekologicznych wśród młodzieży oraz budowanie ich świadomości w tej dziedzinie. Niestety, mimo wzrostu świadomości ekologicznej Polaków, w dalszym ciągu mamy co zbierać. Ludzie wciąż wyrzucają śmieci do lasu i na pobocza. A przecież w naszej gminie wszyscy płacimy za wywóz śmieci! Tegoroczna, 31 akcja przebiegała pod hasłem „Na Straży Czystej Ziemi”. Po zakończonej pracy młodzież udała się do pobliskiej miejscowości Proćwin, gdzie czekał na nich poczęstunek i ognisko. Organizatorzy, nauczyciele wychowania fizycznego, panowie: Sławomir Ferencz i Artur Ciszek, podkreślali, że takie inicjatywy są doskonałą okazją do nauki odpowiedzialności za przyrodę.