LEKCJA DEMOKRACJI – WYBORY SAMORZĄDOWE

23 września zostały ogłoszone oficjalne wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły oraz reprezentantów do Młodzieżowej Rady Powiatu w Końskich. Uczestniczyło w nich blisko dwieście osób, z czego dwanaście oddało głosy nieważne. Wyborcy mogli głosować na ośmiu kandydatów, zaproponowanych przez każdą z klas. Tajne głosowanie wyłoniło przewodniczącego szkoły, którym został Maciek Basiak z klasy II ew, oraz jego zastępczynię – Olę Stachurę z III fe. W skład Samorządu weszła także Wiktoria Buczyńska. Przewodniczący i wiceprzewodnicząca SU będą reprezentowali naszą szkołę w Młodzieżowej Radzie Powiatu. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów oraz liczeniem głosów czuwały panie Małgorzata Kowalczyk, Weronika Salata, Barbara Szteleblak i Dorota Wilk.