DZIEŃ PATRONA SZKOŁY GEN. ANTONIEGO PIWOWARCZYKA

obchodzony w dniu 12 grudnia 2019 r.

Program uroczystości:

11:30   Część oficjalna

11.45    Konkurs: Nasz Patron- gen. Antoni Piwowarczyk

12.00   Część artystyczna: Wspomnienia: „Wywiad-rzeka”

12.30     Wręczenie nagród.

Scenariusz i reżyseria: Laura Mościńska.

Konkurs Nasz Patron- gen. Antoni Piwowarczyk – Dorota Wilk, Jan Rybiński.

Poczet sztandarowy – Artur Ciszek

Oprawa multimedialna – Marcin Pluta

Scenografia i dekoracje – Anna Tarasińska,

Pomoc w przygotowaniu- Barbara Słowińska, Wojciech Gierczyna

Wystąpili uczniowie:

Konferansjerka: Patrycja Połeć- kl. I fg

Piosenki: Alicja Piotrowska, Mateusz Pomykała kl IIIfk

Konkurs o patronie szkoły: Tosińska Paulina kl. II fks. Amelia Kucharska kl. IIfks, Natalia Mazur kl. Ifp

Dziennikarka: Szulc  Klaudia-kl.Ifp

Generał Antoni Piwowarczyk:  Mateusz Pomykała- kl.IIIfk

Poczet sztandarowy: Kuzdak Paulina kl.IIIfk, Myśliwiec Dorota kl. IIIfk, Laskowski Mateusz kl.Imp

Od 2016 roku szkoły wchodzące w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Końskich noszą imię gen. Antoniego Piwowarczyka. 12 grudnia 2019 r. po raz trzeci obchodzono Dzień Patrona.

Gen. Antoni Piwowarczyk ps. Wąsowicz urodził się 15 września 1910 r. w Kornicy. Swoim życiem dawał świadectwo prawdzie i wartościom, które wyniósł z domu rodzinnego. Ciężką pracą i uporem zdobył wykształcenie i szansę na lepsze życie. Niezależnie od trudnych, życiowych okoliczności związanych z udziałem w II wojnie światowej i ciężkiej rzeczywistości powojennej potrafił żyć godnie. Jego postawa jest doskonałą lekcją patriotyzmu również dla dzisiejszej młodzieży. W  1990 r. nadano mu Honorowe Obywatelstwo Gminy Końskie za zasługi i wkład w dzieje Konecczyzny.

Szkolną uroczystość zaszczycił swoją obecnością pan Grzegorz Piec Starosta konecki,  oraz Monika Jedynak komendant Hufca Pracy 13-5 w Końskich oraz rodzice uczniów.

Scenariusz przygotowała i nad całością przedsięwzięcia czuwała wicedyrektor ZSP nr2- Laura Mościńska. Uroczystość poprowadziła uczennica klasy I fg Patrycja Połeć. Obchody otworzył dyrektor ZSP nr 2 Jan Rybiński, który  powitał zgromadzonych. Były wspomnienia z minionej uroczystości nadania imienia Szkołom wchodzącym w skład ZSP nr2. W Konkursie Nasz Patron – gen. Antoni Piwowarczyk dwa równorzędne I miejsca zajęły  Paulina Tosińska i Amelia Kucharska z kl. IIfks, 2 miejsce Natalia Mazur z kl. I fp. Nagrody wręczali Starosta konecki Grzegorz Piec i dyrektor szkoły Jan Rybiński. Uczniowie Mateusz Pomykała i Klaudia Szulc odegrali scenkę rodzajową z życia Patrona Antoniego Piwowarczyka, który udzielił wywiadu obejmującego  obszerne wspomnienia z czasów dzieciństwa i młodości. Uroczystości przyglądali się z zaciekawieniem uczniowie klas pierwszych.

Prasa o nas:

Opracowała: