Dzień Patrona ZSP nr 2 w Końskich

17października 2017 r.

Program uroczystości:

10:00   Część oficjalna: powitanie, Ślubowanie klas pierwszych.

10.20   Konkurs: Nasz Patron- gen. Antoni Piwowarczyk.

11.00  Część artystyczna: Wspomnienia: „Wywiad-rzeka”, Tak było rok temu…

11.40  Wręczenie nagród uczniom.

12.00  Spotkanie przy poczęstunku.

Scenariusz i reżyseria: Laura Mościńska

Konkurs: Jan Rybiński Dorota Wilk

Ślubowanie klas pierwszych: Sławomir Ferencz, Artur Ciszek

Oprawa muzyczna: Misztal Łukasz

Oprawa multimedialna: Marcin Pluta

Dekoracja: Anna Tarasińska

Uczniowie: Sylwia Deja Dominik Stefański – konferansjerka

Spiżewska Justyna, Patryk Stępień, Kałuża Julia, Golańska Ewa, Witczak Anna, Kuterska Kinga, Orłowska Martyna -  występujący

Dukat Ilona, Cholewińska Weronik, Mularczyk Karolina, Kosmal Paweł, Soika Patryk – ślubujący

Grot Patryk, Pancer Paulina, Męcina Paulina – poczet sztandarowy

Banaszczyk Klaudia, Jaros Żaneta, Szymańska Angelika - konkurs

Jedynak Mateusz, Słoka Samuel – obsługa sprzętu

Pomoc w przygotowaniu: Ewa Młodawska, Małgorzata Hamela, Lidia Sztandera, Mirosław Dudka, Sławomir Grzegorczyk, Wojciech Gierczyna, Edyta Kuleta, Anna Ciaś, Monika Szlęzak, Barbara Szteleblak, Mirosława Kozak

Konkurs wiedzy o generale Antonim Piwowarczyku, ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz program artystyczny – to elementy Dnia Patrona Szkoły, który odbył się we wtorek w naszej szkole Święto odbyło się w pierwszą rocznicę nadania imienia generała. Wśród gości, których powitał dyrektor Jan Rybiński, znaleźli się między innymi bratanek generała Antoniego Piwowarczyka Adam Piwowarczyk, przedstawicielka marszałka województwa Małgorzata Muzoł, starosta Bogdan Soboń, członkini zarządu powiatu Dorota Duda, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Edukacji i Zdrowia Krzysztof Stachera. Potem dyrektor poprosił przedstawicieli klas pierwszych: Weronikę Cholewińską, Ilonę Dukat, Pawła Kosmala, Patryka Sojkę, Jakuba Jarzyńskiego i Karolinę Mularczyk o złożenie ślubowania przy szkolnym sztandarze. Emocje wzbudził finał konkursu wiedzy o patronie, do którego przystąpiły: Żaneta Jaros, Klaudia Banaszczyk i Andżelika Szymańska. Dziewczęta musiały odpowiadać na pytania testowe przygotowane przez dyrektora, historyka Jana Rybińskiego. Wszystkie dotyczyły życia i działalności generała Antoniego Piwowarczyka. Zwyciężyła Żaneta Jaros, jej koleżanki otrzymały ex aequo drugie miejsce. Wiele ciekawych informacji o patronie można się było dowiedzieć z wywiadu rzeki, który przedstawili wcielająca się w rolę dziennikarki Justyna Spiżewska i pięknie odpowiadający jej „generał” – Patryk Stępień. W programie artystycznym przygotowanym przez uczniów pod kierunkiem wicedyrektor Laury Mościńskiej były piosenki i wiersze. Uroczystość prowadzili: Sylwia Deja i Dominik Stefański.

Reportaż TKN24

Reportaż Echo Dnia