Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Monter zabudowy i robót wykończeniowych to zawód bardzo przyszłościowy ze względu na ciągłe zapotrzebowanie na ten typ specjalistów na rynku budowlanym krajowym i zagranicznym. Daje on  kwalifikacje do wykonywania licznych prac budowlanych takich jak: zabudowy z karton-gipsu, gładzenie,  malowanie,  tapetowanie, tynkowanie, posadzkarstwo, glazurnictwo. W ostatnim okresie czasu ze względu na bardzo dynamiczne rozwijanie się budownictwa  brakuje dobrze wyszkolonych  fachowców w tej dziedzinie. Nasi absolwenci są bardzo atrakcyjnymi pracownikami dla firm z branży budowlanej ze względu na szeroki zakres uprawnień do wykonywania prac.

Po skończeniu szkoły w tym zawodzie absolwenci potrafią m. in.:

-wykonywać prace wykończeniowe w budynku,

-analizować dokumentację budowlaną ,

-obliczać ilość materiałów potrzebnych do wykonywania zleconych robót,

-prowadzić własną działalność gospodarczą w budownictwie,

Szkoła zapewnia realizację zajęć praktycznych bezpośrednio u pracodawców, którzy dysponują dużym doświadczeniem w kształceniu uczniów w tym zawodzie i znane są z solidności w prowadzeniu inwestycji budowlanych  na rynku lokalnym.

Po skończeniu szkoły i po zdaniu kwalifikacji zawodowych absolwent otrzymuje tytuł zawodowy – monter zabudowy i robót  wykończeniowych w budownictwie i  może być zatrudniany na budowach oraz prowadzić własną działalność gospodarczą lub też kontynuować naukę w naszej szkole.